ԱԳՆ-ն՝ Ալիևի և Փաշինյանի Աբու Դաբիում կայացած հանդիպման մասին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև այսօր Աբու Դաբիում (Արաբական Միացյալ Էմիրություններ) կայացած հանդիպման ժամանակ քննարկվել են՝ երկու երկրների միջև միջպետական ​​հարաբերությունների կարգավորման օրակարգի տարբեր ասպեկտներ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Արտաքին գործերի նախարարությունից, հաստատվել է, որ երկկողմ բանակցությունները հանդիսանում են՝  կարգավորման գործընթացի հետ կապված բոլոր հարցերը լուծելու ամենաարդյունավետ ձևաչափը, և համաձայնություն է ձեռք բերվել շարունակել այս արդյունքի վրա կենտրոնացած երկխոսությունը։
Գնահատելով սահմանների սահմանազատման գործընթացում ձեռք բերված հաջողությունները՝ առաջնորդները հանձնարարականներ են տվել համապատասխան պետական ​​հանձնաժողովներին՝ շարունակել գործնական աշխատանքը այս ուղղությամբ։ Կողմերը նաև համաձայնության են   եկել՝ շարունակել երկկողմ բանակցությունները և երկու երկրների միջև վստահության ամրապնդման միջոցառումները։ Իլհամ Ալիևը և Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն են հայտնել ԱՄԷ նախագահ շեյխ Մոհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանին՝ ջերմ ընդունելության և երկկողմ հանդիպումը կազմակերպելու համար։