Ադրբեջանական բանակը պրոֆեսիոնալ դիպուկահարներ է պատրաստում ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
2022 թվականի մարտական պատրաստության պլանի համաձայն՝ ադրբեջանական բանակում անցկացվում է «դիպուկահարների պատրաստման դասընթաց»։
Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ ուսումնական պլանի համաձայն, ռազմական գիտելիքներ և փորձ ունեցող սպաները՝ դասընթացներ են անցկացնում կուրսանտների հետ՝ տարբեր դիպուկահար զենքերի մարտավարական և տեխնիկական բնութագրերի և դրանց շահագործման կանոնների հետ կապված: Անցկացվում են գործնական հրաձգության դասընթացներ՝ մասնակիցների դիպուկահար զենքի օգտագործման հմտությունները բարելավելու նպատակով։
Զինծառայողների մարտունակության հետագա կատարելագործման համար կազմակերպված դասընթացը հաջողությամբ ավարտածներին կտրվեն վկայականներ:

Азербайджанская армия готовит профессиональных снайперов
Согласно плану боевой подготовки 2022 года, в азербайджанской армии проводится «Курс снайперской подготовки».
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Минобороны, в соответствии с учебной программой офицерами, обладающими военными знаниями и опытом, проводится обучение курсантов тактико-техническим характеристикам различного снайперского оружия и правилам его эксплуатации. Практические стрельбы выполняются с целью совершенствования у участников навыков пользования снайперским оружием.
Тем, кто успешно прошел курс, организованный с целью дальнейшего повышения боеспособности военнослужащих, будут вручены сертификаты.