Դեսպան. Ադրբեջանը Գերմանիայի գլխավոր գործընկերն է Հարավային Կովկասում
Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում լայնածավալ ենթակառուցվածքային աշխատանքներ են իրականացվում, իսկ գերմանական ընկերություններն այդ ոլորտում մեծ փորձ ունեն։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Գերմանիայի դեսպան Ռալֆ Հորլեմանը «Analysis of the Azerbaijan market 2022-2023» (Market Analysis Azerbaijan) հրապարակման շնորհանդեսի ժամանակ։
Նրա խոսքով, Ադրբեջանը Գերմանիայի ամենակարևոր գործընկերն է Հարավային Կովկասում։
Դեսպանը նշել է, որ Ադրբեջանը առանձնահատուկ նշանակություն ունի ոչ միայն նավթի և գազի, այլև էներգիայի վերականգնվող աղբյուրների շնորհիվ, որոնք ակտիվորեն զարգանում են Ադրբեջանում։
Հորլեմանը հավելել է, որ Գերմանիան մտադիր է զարգացնել համագործակցությունը Ադրբեջանի հետ առևտրի և ներդրումների ոլորտում

Посол: Азербайджан - главный партнер Германии на Южном Кавказе
На освобожденных территориях Азербайджана ведется масштабная инфраструктурная работа, а германские компании имеют большой опыт в этом вопросе.
Как передает Report, об этом посол Германии в Азербайджане Ральф Хорлеманн заявил на презентации издания «Анализ азербайджанского рынка 2022-2023» (Market Analysis Azerbaijan).
По его словам, Азербайджан - самый главный партнер Германии на Южном Кавказе.
Посол отметил, что наша страна имеет особое значение не только благодаря нефти и газу, но и возобновляемым источникам энергии, которые активно развиваются в Азербайджане.
Хорлеманн добавил, что Германия также намерена развивать сотрудничество с Азербайджаном в сфере торговли и инвестиций.
Согласно данным отчета, 25% из опрошенных компаний подтвердили свою приверженность работе с Азербайджаном, а 57% выразили желание развить дальнейшее сотрудничество.