Ազատագրված տարածքներում հանդիպումներ են անցկացվել զինծառայողների հետ
Պաշտպանության նախարարությունը՝ Կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի հետ համատեղ միջոցառումներ է անցկացնում՝ ադրբեջանական բանակում ազգային և հոգևոր արժեքների տարածման և անձնակազմի մեջ հայրենասիրություն սերմանելու նպատակով։
2022 թվականի համատեղ միջոցառումների հաստատված պլանի համաձայն՝ անձնակազմի գլխավոր տնօրինության գաղափարական աշխատանքի և բարոյահոգեբանական աջակցության վարչության զինծառայողների, ինչպես նաև կոմիտեի մի խումբ ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում հանդիպումներ են անցկացվել զինծառայողների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում հանգամանալից քննարկումներ են անցկացվել այնպիսի թեմաների շուրջ, ինչպիսիք են՝ «Ազգային և հոգևոր արժեքների պահպանում համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի ադրբեջանական գաղափարախոսության հիման վրա», «Իսլամի դերը երիտասարդության դաստիարակության գործում», «Խղճի ազատությունը Ադրբեջանի օրենսդրության մեջ և պետական-կրոնական հարաբերություններ», տրվել են պատասխաններ զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին։

На освобожденных территориях проведены встречи с военнослужащими
Министерство обороны совместно с Государственным комитетом по работе с религиозными организациями проводит мероприятия в целях пропаганды национально-духовных ценностей в азербайджанской армии и привития патриотизма личному составу.
В соответствии с утвержденным планом совместных мероприятий на 2022 год, с участием военнослужащих Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу, а также группы представителей Комитета на освобожденных от оккупации территориях были проведены встречи с военнослужащими.
На встречах были проведены обстоятельные беседы на такие темы, как «Сохранение национально-духовных ценностей на основе идеологии азербайджанства общенационального лидера Гейдара Алиева», «Роль ислама в воспитании молодежи», «Свобода совести в законодательстве Азербайджана и государственно-религиозные отношения», даны ответы на интересующие военнослужащих вопросы.
Личному составу было рассказано о роли национально-духовных ценностей в военно-патриотическом воспитании молодежи, защите ее от пагубных привычек и важности проводимых в этом направлении просветительских мероприятий.