Ադրբեջանցի գեներալը Մոսկվայում խոսել է Հայաստանի հանցագործությունների մասին
Դեկտեմբերի 9-ին Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում տեղի է ունեցել Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) և ԱՊՀ անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպումը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով ՊՆ-ին, նիստում Ադրբեջանի Հանրապետությունը ներկայացրել է ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության վարչության պետ, գեներալ-մայոր Հուսեյն Մահմուդովը։
Իր ելույթում Հուսեյն Մահմուդովը հանգամանորեն խոսել է Հայաստանի կողմից Ադրբեջանի դեմ 30 տարվա ընթացքում իրականացրած հանցագործությունների մասին։ Նա ընդգծել է, որ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում անվտանգության ապահովումը և այնտեղ վերականգնողական աշխատանքների իրականացումը Ադրբեջանի կառավարության առաջ ծառացած հիմնական խնդիրներից մեկն է։
Գեներալը նշել է, որ հայկական զինված կազմավորումների կողմից տեղադրված ականները դանդաղեցնում են օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում վերականգնողական աշխատանքների առաջընթացը։ Նա ընդգծել է, որ հակամարտության ավարտից մինչ այժմ ականների պայթյունից զոհվել և վիրավորվել է 268 ադրբեջանցի։

Азербайджанский генерал в Москве рассказал о преступлениях Армении
9 декабря в столице Российской Федерации - Москве состоялась встреча министров обороны стран-членов Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) и Содружества независимых государств (СНГ).
Как передает Caliber.Az со ссылкой на Минобороны, Азербайджанскую Республику на заседании представлял начальник управления международного военного сотрудничества Министерства обороны генерал-майор Гусейн Махмудов.
Г.Махмудов, выступая на заседании, подробно рассказал о преступлениях, совершенных Арменией против Азербайджана за 30 лет. Он подчеркнул, что обеспечение безопасности на освобожденных от оккупации территориях и проведение там восстановительных работ является одной из основных задач, стоящих перед правительством Азербайджана.
Также было отмечено, что ход восстановительных работ на освобожденных от оккупации территориях замедляют мины, заложенные армянскими военными формированиями. До сведения участников было доведено, что с момента окончания конфликта до настоящего времени от подрыва мин погибли и получили ранения 268 азербайджанцев.