ԱԳՆ. Բրիտանիան Ադրբեջանում օտարերկրյա խոշորագույն ուղղակի ներդրողն է ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է երկրում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ֆերգուս Օլդի հետ։
ԱԳՆ-ից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ հանդիպմանը գոհունակություն է արտահայտվել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ շրջանակներում Ադրբեջանի և Միացյալ Թագավորության համագործակցության վերաբերյալ, հանգամանալից քննարկվել են էներգետիկայի, տրանսպորտի և տարանցման, կրթության և այլ ոլորտներում երկու երկրների միջև համագործակցության հարցեր։
Ընդգծվել է, որ տնտեսական ոլորտում երկու երկրների միջև ձեռք բերված հաջողությունները շատ նշանակալի են, Մեծ Բրիտանիան հանդիսանում է Ադրբեջանում խոշորագույն ուղղակի ներդրողը։

МИД: Британия является крупнейшим прямым иностранным инвестором в Азербайджан
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с послом Великобритании в стране Фергусом Олдом.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на МИД, на встрече было выражено удовлетворение сотрудничеством между Азербайджаном и Соединенным Королевством как в двусторонних, так и в многосторонних рамках, а также подробно обсуждены вопросы сотрудничества между двумя странами в энергетической, транспортно-транзитной, образовательной и других сферах.
Было подчеркнуто, что успехи, достигнутые между нашими странами в экономической сфере, весьма значительны, Великобритания является крупнейшим прямым иностранным инвестором в Азербайджан.