25 Հունվարի 2023 16:48
Պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հանձնարարությամբ՝ Անձնակազմի գլխավոր վարչության գաղափարական աշխատանքի և բարոյահոգեբանական աջակցության վարչության սպաները հանդիպումներ են անցկացրել զորքերում ծառայող զինծառայողների հետ, մասնավորապես՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում տեղակայված ստորաբաժանումներում։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը՝ ՊՆ-ին հղումով, հանդիպումներում ուսումնասիրվել են զինծառայողների բարոյահոգեբանական վիճակն ու սոցիալական կարիքները, պատասխաններ են տրվել նրանց հուզող հարցերին: Անձնակազմին տրվել են անհրաժեշտ հանձնարարականներ՝ միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերի, տեղեկատվական անվտանգության և զինվորական կարգապահության ամրապնդման վերաբերյալ։
«Հեյդար Ալիևի տարվա» շրջանակներում տեղեկատվություն է ներկայացվել՝ անկախ Ադրբեջանի հիմնադիր, ականավոր քաղաքական և պետական գործիչ Հեյդար Ալիևի ժառանգության մասին։
Զինծառայողները նշել են, որ մշտապես զգացել են երկրի ղեկավարության ուշադրությունն ու հոգատարությունը, աշխատել են օրինակելի ծառայությամբ արդարացնել ցուցաբերված բարձր վստահությունը։

С военнослужащими азербайджанской армии проведены беседы на морально-психологическую тему
По поручению министра обороны генерал-полковника Закира Гасанова офицерами Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу были проведены встречи с военнослужащими, несущими службу в войсках, в частности, в подразделениях, дислоцированных на освобожденных от оккупации территориях.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на Минобороны, на встречах были изучены морально-психологическое состояние и социальные нужды военнослужащих, даны ответы на интересующие их вопросы. Личному составу были даны необходимые рекомендации по нормам международного гуманитарного права, информационной безопасности и укреплению воинской дисциплины.
В рамках «Года Гейдара Алиева» было рассказано о наследии основателя независимого Азербайджана, видного политического и государственного деятеля Гейдара Алиева.
Военнослужащие отметили, что всегда ощущали внимание и заботу руководства страны, старались оправдать оказанное высокое доверие образцовой службой.