30 Հունվարի 2023 17:21
Տեղի է ունեցել գործնական հանդիպում՝ «Ղարաբաղի վերածնունդ» հիմնադրամի և Փաստաբանների ասոցիացիայի միջև։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, հանդիպմանը մասնակցել են «Ղարաբաղի վերածնունդ» հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ռահման Հաջիևը, Փաստաբանների միության նախագահ Անար Բաղիրովը, Մեդիացիայի խորհրդի նախագահ Նադիր Ադիլովը, ինչպես նաև Բաքվում, Գյանջայում, Սումգայիթում և այլ քաղաքներում գործող իրավաբանական ընկերությունների ղեկավարներ։
Նշվել է, որ ընդհանուր առմամբ, հանդիպմանը մասնակցող կազմակերպությունները Հիմնադրամին նվիրաբերել են 100 800 մանաթ։
Փաստաբանների միության նախագահ Անար Բաղիրովն ընդգծել է, որ իրենք մեծ նշանակություն են տալիս «Ղարաբաղի վերածնունդ» հիմնադրամի հետ համագործակցությանը և շարունակելու են աջակցել նրա գործունեությանը։
Հանդիպման մասնակիցները բարձրաձայնել են համագործակցության ընդլայնման, օկուպացված տարածքներում ապօրինի գործող ընկերությունների դեմ միջնորդություններ ներկայացնելու իրենց առաջարկները։

Анар Багиров: Мы продолжим поддерживать деятельность Фонда возрождения Карабаха
Как сообщает Report, на встрече присутствовали председатель правления Фонда возрождения Карабаха Рахман Гаджиев, председатель Коллегии адвокатов Анар Багиров, председатель правления Совета медиации Надир Адилов, а также руководители адвокатских контор, действующих в Баку, Гяндже, Сумгайыте и других городах.
Было отмечено, что в общей сложности организациями, участвовавшими в заседании, в Фонд было пожертвовано 100 тысяч 800 манатов.
Председатель коллегии адвокатов Анар Багиров подчеркнул, что они придают большое значение сотрудничеству с Фондом возрождения Карабаха и будут продолжать поддерживать его деятельность.
Участники встречи озвучили свои предложения по расширению сотрудничества, подаче петиций против компаний, незаконно действующих на оккупированных территориях, и др.
В завершение встречи были вручены «Сертификаты пожертвования» 37 членам Коллегии адвокатов, пожертвовавшим средства фонду.