31 Հունվարի 2023 10:46
«Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա կատարված ահաբեկչական ակտը դավադրություն է մեր երկրի դեմ, և ադրբեջանական ժողովուրդը դա երբեք չի մոռանա»։
Այս մասին Caliber.Az-ին ասել է՝ Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի ռազմական հարցերով բաժնի ղեկավար Մահերրամ Ալիևը։
Նրա խոսքով, Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատանը կատարված ահաբեկչական ակտի մասին արդեն հայտնի է բոլորին։
«Իհարկե, այս հարձակումը պետք է մանրակրկիտ հետաքննվի։ Միջադեպի հետևանքով տուժած մեր բոլոր քաղաքացիները գտնվում են պետական հսկողության տակ։ Կարծում եմ, որ համաշխարհային հանրությունը տեսնում է նրանց (Իրանի - խմբ.) գործունեությունը և դատապարտում է կատարված դավադրությունը»։
«Դեպքի ամբողջական պարզաբանման համար որոշ ժամանակ կպահանջվի։ Ներկայումս հարձակման փաստը մեր պետության կողմից մանրազնին հետաքննվում է»,- ընդգծել է Մ.Ալիևը։

Помощник президента: Теракт в посольстве в Тегеране является заговором против нашей страны
«Теракт, совершенный посольстве Азербайджана в Иране, является заговором против нашей страны, и азербайджанский народ никогда этого не забудет».
Об этом Report заявил помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по военным вопросам Администрации президента Магеррам Алиев.
По его словам, всем уже известно о теракте, совершенном в посольстве Азербайджана в Иране.
«Безусловно, это нападение должно быть тщательно расследовано. Все наши граждане, которые пострадали в результате инцидента, находятся под надзором государства. Я думаю, что мировое сообщество видит их (Ирана - ред.) деятельность и осуждает совершенный заговор».
«Для полного прояснения инцидента потребуется некоторое время. В настоящее время факт нападения внимательно расследуется нашим государством», - подчеркнул М.Алиев.