Սարդար Այազ Սադիկ. Ադրբեջանն ու Պակիստանը աջակցում են միմյանց բոլոր հարցերում
Միլլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է պաշտոնական այցով մեր երկիր ժամանած՝։ Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Սարդար Այազ Սադիկի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակության հետ:
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են խորհրդարանի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հանդիպման ժամանակ ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև ռազմավարական հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության և եղբայրության սկզբունքների վրա։ Միլլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան նշել է, որ ներկայիս այցը մեր երկրների միջև հարաբերությունների բարձր մակարդակի ևս մեկ դրսևորում է։ Հիշեցնելով հյուրերի հանդիպումը նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, Միլլի Մեջլիսի խոսնակը նշել է, որ Ադրբեջանի պետության ղեկավարը հատուկ ուշադրություն է դարձնում մեր երկրների միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը։
Զրույցի ընթացքում նշվել է՝ ադրբեջաականի ժողովրդի բարձր գնահատանը՝ Հայաստանի կողմից մեր տարածքների 30-ամյա օկուպացիայի և Հայրենական պատերազմի ժամանակ։ Պակիստանի կողմից մեր երկրին ցուցաբերած աջակցության համար:
Անդրադառնալով միջխորհրդարանական կապերին, խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան նշել է՝ երկու օրենսդիր ժողովներում բարեկամության խմբերի հաջող գործունեությունը, հավելելով, որ այսօր մեր խորհրդարանների միջև փոխհարաբերությունները շատ բարձր մակարդակի վրա են։