08 Փետրվարի 2023 10:03
Փետրվարի 7-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի Հանրապետության վարչապետ Ալի Ասադովի և Թուրքիայի Հանրապետության փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայի միջև։
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են Նախարարների կաբինետի մամուլի ծառայությունից, հեռախոսազրույցի ընթացքում Ալի Ասադովը ցավակցություն է հայտնել Թուրքիայի հարավ-արևելքում տեղի ունեցած հուժկու երկրաշարժի հետևանքով բազմաթիվ զոհերի կապակցությամբ, իսկ տուժածներին մաղթել է շուտափույթ ապաքինում։
Ֆուաթ Օքթայը բարձր է գնահատել եղբայրական Ադրբեջանի համերաշխությունը Թուրքիայի հետ այս դժվարին օրերին, երախտագիտություն հայտնել տարերային աղետի հետևանքների վերացման գործում ցուցաբերած օգնության, երկրաշարժի գոտում որոնողափրկարարական աշխատանքներին մասնակցելու համար։

ПОЛИТИКА  07 Февраля 2023 - 19:43
7 февраля состоялся телефонный разговор между премьер-министром Азербайджанской Республики Али Асадовым и вице-президентом Турецкой Республики Фуатом Октаем.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в пресс-службе Кабинета Министров, в ходе телефонного разговора Али Асадов выразил глубокую скорбь и соболезнования в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате сильного землетрясения на юго-востоке Турции и пожелал скорейшего выздоровления пострадавшим.
Фуат Октай высоко оценил солидарность братского Азербайджана с Турцией в эти тяжелые дни, выразил признательность за помощь в ликвидации последствий стихийного бедствия, поблагодарил Азербайджан за участие в поисково-спасательных операциях в зоне землетрясения.