08 Փետրվարի 2023 13:56
Ադրբեջանական բանակի ռազմաբժիշկների խումբը, որն ուղարկվել է Թուրքիա՝ եղբայրական երկրում երկրաշարժից տուժածներին բժշկական օգնություն ցուցաբերելու համար, գտնվում է Քահրամանմարաշում։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունում, տարբեր բժշկական մասնագիտությունների փորձառու ադրբեջանցի ռազմական բժիշկները լիովին պատրաստ են անհրաժեշտ բուժօգնություն ցուցաբերելու համար։
Նշենք, որ նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարությամբ Թուրքիա է ուղարկվել ադրբեջանական բանակի 20 հոգուց բաղկացած ռազմաբժիշկների խումբ։

Медики азербайджанской армии находятся в Кахраманмараше
Командированная в Турцию для оказания медицинской помощи пострадавшим при землетрясении в братской стране группа военного медицинского персонала азербайджанской армии находится в Кахраманмараше.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Минобороны, опытные азербайджанские военные врачи различных медицинских специальностей в полной готовности к оказанию необходимой медицинской помощи.
Отметим, что по указанию президента Ильхама Алиева в Турцию была направлена группа военного медицинского персонала азербайджанской армии в составе 20 человек.