Արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է, որ առաջիկայում հնարավոր է եռակողմ հանդիպում՝ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ Միրզոյանը հայտնել է, որ հանդիպման կազմակերպման հարցը քննարկվել է մարտի 20-ին Մոսկվայում՝ Սերգեյ Լավրովի հետ ունեցած բանակցություններում։
Նախարար Արարատ Միրզոյանը հիշեցրել է, որ դեկտեմբերի 23-ին հայկական կողմը հետաձգել է իր մասնակցությունը եռակողմ հանդիպմանը՝ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի անօրինական շրջափակման պատճառով։
Այժմ Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունները ընթանում են առցանց, կողմերը առաջարկություններ են փոխանակում խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերաբերյալ։

В ближайшее время может состояться встреча глав МИД Азербайджана, России и Армении
Глава МИД Арарат Мирзоян заявил, что в ближайшее время возможна трехсторонняя встреча с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Как сообщает Caliber.Az, Мирзоян сказал, что вопрос организации встречи обсуждался на его переговорах с Сергеем Лавровым в Москве 20 марта.
Министр Арарарт Мирзоян напомнил, что 23 декабря армянская сторона отложила свое участие в трехсторонней встрече из-за незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора.
Сейчас переговоры Еревана и Баку идут в онлайн-режиме, стороны обмениваются предложениями касательно проекта мирного договора.