Բաքվում ավարտվել է «Խաղաղապահ գործողությունների բազմազգ դասընթացը» ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարությունների միջև ստորագրված երկկողմ ռազմական համագործակցության պլանի համաձայն՝ երկրում ավարտվել է «Խաղաղապահ գործողությունների բազմազգ դասընթացը»։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, զինծառայողների, Մեծ Բրիտանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆերգուս Օլդի, բրիտանական ռազմական խորհրդատվական և ուսումնական խմբի մասնագետների մասնակցությամբ դասընթացների շրջանավարտներին շնորհվել են վկայականներ։
Արարողությանը ելույթ ունեցողները ընդգծել են՝ դասընթացի կարևորությունը փորձի փոխադարձ փոխանակման տեսանկյունից։ Նշվել է, որ դասընթացի շրջանակներում զինծառայողների համար անցկացվել են գործնական պարապմունքներ՝ խաղաղապահ գործողությունների, ՄԱԿ-ի կանոնագրքին համապատասխան՝ վարքագծի կանոնների և զինված հակամարտությունների իրավունքի թեմայով։

В Баку завершился «Многонациональный курс операций по поддержанию мира»
В соответствии с планом двустороннего военного сотрудничества, подписанным между министерствами обороны Азербайджана и Великобритании, в стране завершился «Многонациональный курс операций по поддержанию мира».
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, при участии военнослужащих, чрезвычайного и полномочного посла Великобритании Фергюса Олда, специалистов британской военной консультативно-учебной группы выпускникам курсов были вручены сертификаты.
Выступившие на церемонии подчеркнули важность курса с точки зрения взаимного обмена опытом. Было отмечено, что в ходе курса были проведены практические занятия для военнослужащих на предмет проведения операций по поддержанию мира, правил поведения в соответствии с кодексом ООН и права на вооруженный конфликт.