Ալի Ասադովը հանդիպել է ՌԴ նախագահին կից գործարարների իրավունքների պաշտպանության գործերով հանձնակատարի հետ
29 Մարտի 2023 16:50
Մարտի 29-ին Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին կից գործարարների իրավունքների պաշտպանության գործերով հանձնակատար Բորիս Տիտովի հետ։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով նախարարների կաբինետի պաշտոնական կայքին:
Հանդիպմանը նշվել է ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունների համակողմանի զարգացումը։
Դրական է գնահատվել Ադրբեջանում բարենպաստ ներդրումային միջավայրը, գոհունակություն է հայտնվել, որ ռուսական բիզնեսը լայնորեն ներկայացված է մեր երկրում։
Կողմերը նշել են երկու երկրների գործարար շրջանակների միջև փոխգործակցության զարգացման և փոխադարձ գործարար առաքելությունների շարունակման կարևորությունը։

Али Асадов встретился с уполномоченным при президенте России по защите прав предпринимателей
29 марта премьер-министр Азербайджана Али Асадов встретился с уполномоченным при президенте России по защите прав предпринимателей Борисом Титовым.
Как передает Caliber.Az, об этом сообщает официальный сайт Кабмина.
На встрече было отмечено всестороннее развитие азербайджано-российских взаимоотношений.
Положительно расценен благоприятный инвестиционный климат в Азербайджане, выражено удовлетворение тем, что российский бизнес широко представлен в нашей стране.
Стороны отметили важность наращивания взаимодействия между деловыми кругами двух стран и продолжения взаимных деловых миссий.
На встрече были также обсуждены перспективы дальнейшего развития сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, промышленной и других сферах, представляющих взаимный интерес.