Ադրբեջանցի ուսանողները լռեցրել են Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպանին
Caliber.Az-ը հայտնում է, որ Քուին Մերի համալսարանում՝ Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպանի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Ղարաբաղին վերաբերող միջոցառում։
Միջոցառմանը Հայաստանի դեսպանը միջոցառման մասնակիցներին ոչ ճիշտ տեղեկատվություն է տրամադրել՝ Ղարաբաղում տեղի ունեցող գործընթացների, Խոջալուի ցեղասպանության մասին։
Միջոցառմանը մասնակցող ադրբեջանցի ուսանողները ընդհատել են դեսպանին և լռեցրել նրան՝ ասելով, որ նրա հայտարարությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։
Նշենք, որ ավելի վաղ նախատեսվում էր միջոցառմանը հայամետ խորհրդարանական բարոնուհի Քոքսի մասնակցությունը, սակայն հետո ադրբեջանցի ուսանողներին և համայնքին հաջողվեց չեղարկել այն։ Պատճառը նրա անմիջական կապերի նույնացումն էր հակամահմեդական դիրքեր գրավող աջակողմյան խմբերի հետ։

Азербайджанские студенты заставили замолчать посла Армении в Великобритании
Как сообщает АПА, в университете «Queen Mary» состоялось мероприятие, связанное с Карабахом, с участием посла Армении в Великобритании.
На мероприятии посол Армении представлял участникам мероприятия неверную информацию о процессах, происходящих в Карабахе, о Ходжалинском геноциде.
В это время азербайджанские студенты, присутствовавшие на мероприятии, прервали посла и заставили его замолчать, заявив, что его высказывания не соответствуют действительности.
Отметим, что ранее планировалось участие в мероприятии проармянского парламентария баронессы Кокс, но затем азербайджанские студенты и община добились отмены этого. Причиной стало выявление ее прямых связей с правыми группами, занимающими антимусульманские позиции.