ԱԳՆ. Հայաստանի սադրանքները խոչընդոտ են հանդիսանում տարածաշրջանում Ադրբեջանի խաղաղ ջանքերին
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Պաղեստինի պետության նախագահ Մահմուդ Աբասի հետ հանդիպմանը հայտարարել է՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Ադրբեջանցի դիվանագետը պատմել է՝ 44-օրյա Հայրենական պատերազմից հետո տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի, հետհակամարտային շրջանում Ադրբեջանի կողմից իրականացվող վերականգնման և շինարարական աշխատանքների, տարածաշրջանում խաղաղության և անվտանգության հաստատման, տրանսպորտային ուղիների և հաղորդակցությունների բացման, շուրջ 30 տարվա օկուպացիայի հետևանքով վտարված հարկադիր վերաբնակների իրենց հողեր արժանի վերադարձն ապահովելու մասին։ Ուշադրության է հասցվել, որ Հայաստանի կողմից իրականացվող մշտական սադրանքները, իր ստանձնած պարտավորությունների չկատարումը խոչընդոտ են հանդիսանում տարածաշրջանում Ադրբեջանի խաղաղ և ստեղծագործ ջանքերին։

МИД: Провокации Армении являются препятствием мирным усилиям Азербайджана в регионе
Как сообщает Report, об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов во время встречи с президентом Государства Палестина Махмудом Аббасом.
Азербайджанский дипломат рассказал о текущей ситуации в регионе после 44-дневной Отечественной войны, восстановительных и строительных работах, проводимых Азербайджаном в постконфликтный период для установления мира и безопасности в регионе, открытия транспортных путей и коммуникаций, обеспечения достойного возвращения на свои земли вынужденных переселенцев, выселенных в результате почти 30-летней оккупации. Было доведено до сведения, что постоянные провокации, совершенные Арменией, невыполнение возложенных на нее обязательств являются препятствием для мирных и созидательных усилий Азербайджана в регионе.