Զաքիր Հասանովը Վրաստանում մասնակցել է զորահանդեսին ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեի հրավերով աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը որպես պատվավոր հյուր մասնակցել է Վրաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ անցկացված զորահանդեսին և երդման արարողությանը։
Պաշտպանության նախարարությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ Զաքիր Հասանովն այնուհետ այցելել է Թբիլիսիի Հեյդար Ալիևի անվան զբոսայգի, ծաղկեպսակ դրել մեծ առաջնորդի հուշարձանին։
Նշենք, որ Վրաստանի Անկախության օրվան նվիրված միջոցառմանը Հեյդար Ալիևի անվան ռազմական ինստիտուտի զինվորական նվագախումբը հանդես է եկել համերգային ծրագրով։

Закир Гасанов принял участие в военном параде в Грузии ФОТО
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов, находящийся с рабочим визитом в Грузии по приглашению министра обороны этой страны Джуаншера Бурчуладзе, в качестве почетного гостя принял участие в военном параде и церемонии принятия присяги военнослужащими по случаю Дня независимости Грузии.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, затем Закир Гасанов посетил парк Гейдара Алиева в Тбилиси, возложил венок к памятнику великому лидеру, почтил его память.
Отметим, что военный оркестр Военного института имени Гейдара Алиева Национального университета обороны выступил с концертной программой на мероприятии, посвященном Дню независимости Грузии.