Մեկնարկում է բարոնուհի Նիկոլսոնի քառօրյա այցը Ադրբեջան
Մայիսի 29-ին մեկնարկում է՝ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի առևտրային ներկայացուցիչ բարոնուհի Էմմա Նիկոլսոնի պաշտոնական քառօրյա այցը Ադրբեջան՝ մասնակցելու Բաքվի «Էներգետիկայի շաբաթվան» և ընդգծելու Մեծ Բրիտանիայի հանձնառությունը Ադրբեջանի հետ տնտեսական կապերի ամրապնդմանը, հաղորդում է Trend-ը։
Բաքվում բարոնուհի Նիկոլսոնը կհանդիպի՝ էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովի, մշակույթի նախարար Անար Քերիմովի, խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի և էներգետիկ, շինարարական և բժշկական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ, հաղորդում է Բաքվում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը։
Այցի ընթացքում բարոնուհի Նիկոլսոնը կմասնակցի՝ Baku Connect միջոցառմանը` քննարկելու էներգետիկ շուկայի հնարավորությունները և Ադրբեջանի մաքուր էներգիային անցնելու գործընթացը, ինչպես նաև «Բաքվի էներգետիկայի շաբաթվան» և Բաքվի էներգետիկ ֆորումին:

Начался четырехдневный визит в Азербайджан баронессы Николсон
Торговый представитель премьер-министра Великобритании баронесса Эмма Николсон сегодня, 29 мая, начала официальный четырехдневный визит в Азербайджан, чтобы принять участие в «Бакинской энергетической неделе» и подчеркнуть приверженность Великобритании укреплению экономических связей с Азербайджаном, сообщает Trend.
В Баку баронесса Николсон встретится с министром энергетики Парвизом Шахбазовым, министром культуры Анаром Керимовым, спикером парламента Сахибой Гафаровой и представителями энергетических, строительных и медицинских компаний, сообщили в посольстве Великобритании в Баку.
В ходе визита баронесса Николсон примет участие в мероприятии Baku Connect, чтобы обсудить возможности энергетического рынка и процесс перехода Азербайджана на «чистую» энергию, в «Бакинской энергетической неделе» и Бакинском энергетическом форуме.