Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը հանդիպել է բարոնուհի Էմմա Նիկոլսոնի հետ ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, օկուպացիայից ազատագրված տարածքների հարցերի կենտրոնացված լուծման համակարգող շտաբի ղեկավար Սամիր Նուրիևը հանդիպել է՝ այցով մեր երկիր գտնվող, Ադրբեջանում Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի առևտրային բանագնաց բարոնուհի Էմմա Նիկոլսոնի հետ։
Ըստ Ազերթաջի՝ հանդիպմանը նշվել է, որ Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև՝ բարեկամության և բազմապրոֆիլ գործընկերության վրա հիմնված երկկողմ հարաբերությունները հաջողությամբ զարգանում են։ Նշանակալից ձեռքբերումներ են գրանցվել նավթի և գազի, կանաչ էներգիայի, առևտրի, տրանսպորտի, կրթության և այլ ոլորտներում։
Ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում ակտիվորեն շարունակվում են վերականգնման և շինարարական լայնածավալ աշխատանքները։ Նշվել է՝ Արևելյան Զանգեզուրի և Ղարաբաղի տնտեսական շրջաններում իրականացվող վերակառուցման, քաղաքաշինության և ականազերծման ոլորտներում բրիտանական ընկերությունների հետ արդյունավետ համագործակցությունը։

Глава Администрации президента Азербайджана встретился с баронессой Эммой Николсон ФОТО
Глава Администрации президента Азербайджана, руководитель координационного штаба по централизованному решению вопросов на освобожденных от оккупации территориях Самир Нуриев встретился с находящейся с визитом в нашей стране торговым посланником премьер-министра Великобритании по Азербайджану баронессой Эммой Николсон.
Как сообщает Азертадж, на встрече было отмечено, что двусторонние отношения между Азербайджаном и Великобританией, основанные на дружбе и многопрофильном партнерстве, успешно развиваются. Были отмечены значительные достижения в областях нефти и газа, зеленой энергии, торговли, транспорта, образования и других сферах.
Было подчеркнуто, что под руководством президента Азербайджана Ильхама Алиева на освобожденных от оккупации территориях активно продолжаются масштабные восстановительные и строительные работы. Было отмечено эффективное сотрудничество с британскими компаниями в восстановительных работах, проводимых в Восточно-Зангезурском и Карабахском экономических районах, в областях градостроительства и разминирования.