Ադրբեջանում զինապարտների հերթական ուսումնական հավաքներ են անցկացվում ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Պաշտպանության նախարարի կողմից հաստատված ընթացիկ տարվա ուսումնական պլանի համաձայն՝ N զորամասում զինապարտների խմբի հետ անցկացվում են հերթական ուսումնական հավաքներ։
Հավաքամասի շտաբում համապատասխան գրանցում և բուժզննում անցնելուց հետո հավաքներին ներգրավված զինծաօայողներին տրամադրվել են զինվորական համազգեստ և այլ տեսակի աջակցություն։
Զինապարտներին ցուցադրվել է ռազմահայրենասիրական թեմայով ֆիլմ։
Պահեստազորայինների  մասնակցությամբ պարապմունքների հիմնական նպատակն է՝ կատարելագործել նրանց մարտական հմտությունները, ռազմական որակավորումն ու փորձը, ինչպես նաև ծանոթանալ մեր բանակի զինանոցում առկա ժամանակակից սպառազինություններին և զինտեխնիկային, տիրապետել դրանց շահագործան կանոններին։

В Азербайджане проводятся очередные учебные сборы военнообязанных
В соответствии с утвержденным министром обороны планом подготовки на текущий год, в Н-ской воинской части проводятся очередные учебные сборы с группой военнообязанных запаса.
После прохождения соответствующей регистрации в штабе сборного пункта и врачебного осмотра привлеченные к сборам военнообязанные были обеспечены военной формой и другими видами обеспечения.
Военнообязанным был продемонстрирован фильм на военно-патриотическую тему.
Основной целью сборов с участием военнообязанных запаса является совершенствование их боевых навыков, военной квалификации и опыта, а также знакомство с современным вооружением и военной техникой, имеющимися в арсенале нашей армии, и освоение правил их эксплуатации.