Անցկացվել է ադրբեջանական բանակի սպաների հերթական դասընթացի ավարտական արարողությունը
Ադրբեջանական բանակի ուսումնավարժական կենտրոնում կայացվել է սպայական կազմի պատրաստության հերթական դասընթացի ավարտական արարողությունը, որն անցկացվել է «Հոգեբան» ռազմահաշվարկային մասնագիտության ուսումնական խմբի ուսանողների հետ։
Պաշտպանության նախարարությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ անցկացվել է ավարտական քննություն՝ ստուգելու հոգեբանների տեսական գիտելիքները, որակավորումն ու ֆիզիկական պատրաստվածությունը։
Դասընթացը հաջողությամբ ավարտած ուսանողները հավաստագրեր են ստացել։
Հարկ է նշել, որ դասընթացի հիմնական նպատակն է բարձրացնել զինվորականների պրոֆեսիոնալիզմի մակարդակը, գնահատել անձնակազմի հոգեբանական վիճակը, ինչպես նաև զարգացնել գործնական հմտությունները զինվորական կոլեկտիվներում սոցիալ-հոգեբանական գործընթացների ուսումնասիրման ժամանակ:

ПОЛИТИКА  06 Июня 2023 - 13:20
В Учебно-тренировочном центре Азербайджанской Армии состоялся очередной выпуск курса усовершенствования офицерского состава, проводившегося со слушателями учебной группы по военно-учетной специальности «Психолог».
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, с целью проверки теоретических знаний, квалификации и физической подготовки психологов был проведен итоговый экзамен.
Успешно окончившим курс слушателям были вручены сертификаты.
Отметим, что основной целью курса является повышение профессионального уровня военнослужащих, оценка психологического состояния личного состава, а также развитие практических навыков при изучении социально-психологических процессов в воинских коллективах.