07 Հունիսի 2023 10:07
Փարիզում իր աշխատանքն է սկսել՝ 2005 թվականի Մշակութային ինքնարտահայտման ձևերի բազմազանության պաշտպանության եվ խրախուսման մասին կոնվենցիայի 9-րդ համաժողովը:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի մշակույթի նախարարությանը, նիստում ելույթ ունեցող, Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավար, մշակույթի փոխնախարար Սաադաթ Յուսիֆովան նախ շնորհավորել է Կոնվենցիային վերջերս միացած երկրներին:
Ընդգծելով, որ Ադրբեջանը հավատարիմ է Կոնվենցիայի արժեքներին և սկզբունքներին, նա նշել է, որ մշակույթի նախարարության ապարատի հատուկ  բաժինը ակտիվորեն աշխատում է ոլորտի զարգացման ուղղությամբ և պատմել է Ադրբեջանում պետական աջակցության ուժեղացման մասին։

Делегация Азербайджана приняла участие на 9-й конференции ЮНЕСКО
В Париже начала работу 9-я Конференция Конвенции об охране и поощрении разнообразия форм культурного самовыражения 2005 года.
Как передает Report со ссылкой на Министерство культуры Азербайджана, выступившая на сессии глава делегации нашей страны, заместитель министра культуры Саадат Юсифова, в первую очередь поздравила страны, недавно присоединившихся к Конвенции. Подчеркнув, что Азербайджан привержен ценностям и принципам Конвенции, она отметила, что по развитию сферы активно работает специальный отдел в аппарате Министерства культуры и рассказала об усилении государственной поддержки в Азербайджане.