07 Հունիսի 2023 22:00
Պաշտոնական այցով Ադրբեջանում գտնվող՝ Հունգարիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Քրիստոֆ Սալայ-Բոբրովնիչկիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է N զորամաս։
Պաշտպանության նախարարությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ նախ պատվիրակությունը ծաղկեպսակներ է դրել՝ Բաքվում և Սումգայիթում գտնվող զոհված ռազմագերիների հուշակոթողներին, որոնց շարքում թաղված են հունգարացի զինվորներ և հարգել նրանց հիշատակը։
Այնուհետ N զորամաս ժամանած պատվիրակությանը մանրամասն ճեպազրույց է ներկայացվել՝ զորամասի մարտական ուղու և անձնակազմի պատրաստման ընթացքի մասին։
Հյուրերը ծանոթացել են զինծառայողների համար ստեղծված պայմաններին, զինանոցում առկա սպառազինությանը և  մարտական տեխնիկային, ինչպես նաև զորամասի ուսումնական կենտրոնում հետևել են ցուցադրական ելույթներին։

Министр обороны Венгрии побывал в воинской части ВС Азербайджана
Находящаяся с официальным визитом в Азербайджане делегация во главе с министром обороны Венгерской Республики Кристофом Салаи-Бобровнички посетила Н-скую воинскую часть.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, сначала делегация возложила венки к мемориалам павшим военнопленным, среди которых покоятся и венгерские солдаты, в Баку и Сумгайыте, и почтила их светлую память.
Венгерские гости поблагодарили представителей исполнительной власти района за заботу о захоронениях.
Затем делегации, прибывшей в Н-скую воинскую часть, был представлен подробный брифинг о боевом пути воинской части и процессе подготовки личного состава.
Гости ознакомились с условиями, созданными для военнослужащих, имеющимися в арсенале оружием и боевой техникой, а также понаблюдали за показательными выступлениями в учебном центре воинской части.