09 Հունիսի 2023 10:38
2023 թվականի հունիսի 8-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել՝ ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հուսեյն Ամիր Աբդուլլահյանի միջև։
Ինչպես հաղորդում է АПА-ն՝ վկայակոչելով ԱԳՆ-ին, հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և Իրանի միջև հարաբերությունների ներկա վիճակը, առկա որոշ խնդիրներ և դրանց լուծման հարցեր։
Այս ուղղություններով պայմանավորվածություն է հայտնվել՝ շարունակելու բանակցությունները և փոխադարձ շփումները՝ երկու երկրների համապատասխան կառույցների միջև։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել նաև տարածաշրջանային մի շարք այլ հարցերի շուրջ։

Главы МИД Азербайджана и Ирана обсудили существующие проблемы и вопросы их решения
8 июня 2023 года состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхуном Байрамовым и министром иностранных дел Исламской Республики Иран Хусейном Амиром Абдуллахияном.
Как передает АПА со ссылкой на Министерство иностранных дел, в ходе телефонного разговора было обсуждено текущее состояние отношений между Азербайджаном и Ираном, некоторые существующие проблемы и вопросы их решения.
В указанных направлениях выражена договоренность о продолжении переговоров и взаимных контактов между соответствующими структурами двух стран.