Հեռախոսազրույց՝ Ջեյհուն Բայրամովի և Դերեք Հոգանի միջև
Հունիսի 9-ին Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնականի պաշտոնակատար Դերեք Հոգանի հետ։
ԱԳՆ-ից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև համագործակցության երկկողմ օրակարգի, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շուրջ։
Նախարարը Դերեք Հոգանի ուշադրությանն է ներկայացրել պաշտոնական Բաքվի դիրքորոշումը վերջին մեկ ամսվա ընթացքում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ընթացող բանակցությունների, ինչպես նաև օրակարգային բաց հարցերի լուծման հեռանկարների վերաբերյալ։

Байрамов и Хоган обсудили армяно-азербайджанскую нормализацию
9 июня состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова с исполняющим обязанности помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Дереком Хоганом.
Как сообщили Caliber.Az в МИД, в ходе телефонного разговора состоялся обмен мнениями по двусторонней повестке сотрудничества между Азербайджаном и США, а также по процессу нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией.
До сведения Дерека Хогана была доведена позиция нашей страны касательно переговоров между Азербайджаном и Арменией за последний месяц, а также касательно перспектив решения стоящих на повестке открытых вопросов.