Ադրբեջանի ՊՆ. հայերը վիրավորել են երկու ադրբեջանցի զինվորականի ՀՀ-ն գնում է սրման
Սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 11:45-ի սահմաններում, ռուս խաղաղապահների ժամանակավոր վերահսկողության տակ գտնվող ադրբեջանական տարածքներում տեղակայված հայկական անօրինական զինված կազմավորումները գնդակոծել են Աղդամի շրջանում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը՝ կիրառելով ականանետեր և հրաձգային զինատեսակներ:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, արդյունքում վիրավորվել է ադրբեջանական բանակի երկու զինծառայող։ Զինծառայողներին անմիջապես ցուցաբերվել է առաջին բուժօգնություն։ Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:

Минобороны АР: Армяне ранили двух азербайджанских военнослужащих ВС РА идут на эскалацию
19 сентября около 11:45 позиции азербайджанской армии, расположенные в Агдамском районе, были обстреляны из минометов и стрелкового оружия различного калибра соединениями Вооруженных сил Армении на территории Азербайджана, где временно дислоцируется российский миротворческий контингент.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, в результате были ранены двое военнослужащих азербайджанской армии. Военнослужащим была немедленно оказана первая медицинская помощь. Подразделения ВС Азербайджана приняли ответные меры.