22 Սեպտեմբերի 2023 14:48
Սեպտեմբերի 25-ին Միլլի Մեջլիսում տեղի կունենան հանրային լսումներ «Վերադարձ դեպի Արևմտյան Ադրբեջան. իրավական ասպեկտներ» թեմայով՝ խորհրդարանի իրավական քաղաքականության և պետականաշինության հանձնաժողովի կազմակերպմամբ։
Ինչպես Сaliber.Az-ին հայտնել են Միլլի Մեջլիսում, միջոցառմանը կարծիքներ կփոխանակվեն ներկայիս Հայաստանից՝ նրանց պապենական հողերից ադրբեջանցիների զանգվածային տեղահանման, Արևմտյան Ադրբեջան վերադառնալու իրավական ասպեկտների, հայերի կողմից կատարված հանցագործություններին իրավական գնահատական տալու և այլ հարցերի շուրջ։
Լսումներին կմասնակցեն Միլլի Մեջլիսի պատգամավորներ, Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքի անդամներ, իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներ, իրավաբաններ և հետազոտողներ, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ և փորձագետներ։

22 Сентября 2023 10:21
25 сентября в Милли Меджлисе при организации комитета по правовой политике и государственному строительству парламента пройдут общественные слушания на тему «Возвращение в Западный Азербайджан: правовые аспекты».
Как сообщили АПА в Милли Меджлисе, на мероприятии будет проведен обмен мнениями по вопросам массовой депортации азербайджанцев из нынешней Армении - их исконных земель, правовые аспекты возвращения в Западный Азербайджан, правовая оценка преступлений, совершенных армянами, и другие вопросы.
В слушаниях примут участие депутаты Милли Меджлиса, члены Общины Западного Азербайджана, представители правоохранительных органов, ученые-юристы и исследователи, представители гражданского общества и эксперты.