28 Նոյեմբերի 2023 09:12
«Կարծում եմ, որ Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների եռակողմ հանդիպումը շատ օգտակար կլինի համագործակցության համար։ Մեր երկրները կշարունակեն միասին համագործակցել տարածաշրջանում խաղաղության և զարգացման համար»։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է Թուրքիայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը Բաքվում Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների 10-րդ եռակողմ հանդիպման արդյունքներով հրավիրված մամուլի ասուլիսում:
Նա նշել է, որ «3+3» ձևաչափով հանդիպումները կարևոր են Հարավային Կովկասի խնդիրների լուծման և կայուն խաղաղության հասնելու համար. «Սակայն Հայաստանն ըստ արժանվույն չի գնահատում խաղաղության համար ստեղծված պայմանները»։

Яшар Гюлер: Армения не оценивает по достоинству сложившиеся для мира условия
«Считаю, что трехсторонняя встреча министров обороны Азербайджана, Турции и Грузии будет очень полезной для сотрудничества. Наши страны и впредь продолжат совместное сотрудничество для мира и развития в регионе».
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, министр национальной обороны Турецкой Республики Яшар Гюлер сказал об этом на пресс-конференции, посвященной итогам 10-й трехсторонней встречи министров обороны Азербайджана, Турции и Грузии в Баку.
Он отметил, что встречи в формате «3+3» представляют важное значение в деле решения проблем на Южном Кавказе, достижения устойчивого мира: «Однако Армения не оценивает по достоинству сложившиеся для мира условия».