Հաջորդ տարի Ադրբեջանում կանցկացվեն նաև ՏԻՄ ընտրություններ
Ադրբեջանում 2024 թվականին արտահերթ նախագահական ընտրությունների հետ մեկտեղ կանցկացվեն նաև տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, արտահերթ նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան փետրվարին, իսկ դեկտեմբերին սպասվում են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ։
Երկրում վերջին ՏԻՄ ընտրությունները կայացել են 2019 թվականի դեկտեմբերի 23-ին։ Տեղական ինքնակառավարման մարմինների լիազորությունների ժամկետը 5 տարի է, այսինքն՝ լրանում է հաջորդ տարվա վերջին։
Համաձայն Ընտրական օրենսգրքի՝ ՏԻՄ ընտրությունները նշանակվում են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից, անցկացման օրվա մասին տեղեկատվությունը հրապարակվում է որոշումն ընդունելուց ոչ ուշ, քան երկու օր հետո։

В следующем году в Азербайджане пройдут и муниципальные выборы
В Азербайджане в 2024 году наряду с внеочередными президентскими выборами будут проведены также и муниципальные.
Как сообщает Report, внеочередные президентские выборы пройдут в феврале, а муниципальные выборы ожидаются в декабре.
Последние выборы в муниципалитеты в стране прошли 23 декабря 2019 года. Срок полномочий органов местного самоуправления - 5 лет, то есть истекает к концу следующего года.
По Избирательному кодексу, выборы в муниципалитеты назначаются Центральной избирательной комиссией, а информация о дате их проведения публикуется не позднее двух дней после принятия решения.