Ադրբեջանի և Իրաքի միջև ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանն ու Իրաքը՝ երկու երկրների ղեկավարների կողմից առաջադրված խնդիրների իրականացմանը ուղղված մի շարք փաստաթղթեր են ստորագրել։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին «X» սոցիալական ցանցի իր միկրոբլոգում հայտնել է՝ թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարար Ռաշադ Նաբիևը։
Ստորագրման արարողությունը տեղի է ունեցել Ադրբեջանի նախարարի՝ Իրաք կատարած այցի շրջանակներում։
«Մենք հանդիպել ենք Իրաքի կապի նախարար Խայամ ալ-Յասիրիի հետ։ Քննարկել ենք՝ տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ոլորտում երկու երկրների համագործակցության հնարավորությունները։ Մենք տեղեկատվություն ենք տրամադրել մեր երկրի տեխնոլոգիական և արդյունաբերական պարկերի մասին, որոնք առաջարկում են հարկային և մաքսային արտոնությունների լայն շրջանակ արտասահմանյան ընկերությունների համար: Այնուհետև մենք մասնակցել ենք Ադրբեջանի և Իրաքի միջև միջկառավարական հանձնաժողովի 3-րդ նիստին»,- նշել է նախարարը։

Между Азербайджаном и Ираком подписан ряд документов ФОТО
Азербайджан и Ирак подписали ряд документов, направленных на реализацию задач, поставленных главами государств двух стран.
Как сообщает Report, об этом сообщил министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в своем аккаунте в социальной сети «X».
Церемония подписания состоялась в рамках визита азербайджанского министра в Ирак.
«Встретились с министром связи Ирака Хаямом аль-Ясири. Обсудили возможности сотрудничества двух стран в области информационных и коммуникационных технологий. Мы предоставили информацию о технологических и промышленных парках в нашей стране, которые предлагают широкий спектр налоговых и таможенных льгот для иностранных компаний. Затем приняли участие в 3-м заседании межправительственной комиссии между Азербайджаном и Ираком», - отметил министр.