«Չենք մոռացել, չենք մոռանա, թույլ չենք տա, որ մոռացվի» Անկարան հարգել են Խոջալուի զոհերի հիշատակը
Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում «Թյուրքական աշխարհ» հրապարակում տեղի հիշատակի արարողություն՝ նվիրված Խոջալուի ցեղասպանության 32-րդ տարելիցին:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Անկարայում Ադրբեջանի դեսպանատան և Քեչիորանի շրջանի քաղաքապետարանի համատեղ կազմակերպած միջոցառմանը մասնակցել են պատգամավորներ, դիվանագետներ, հասարակայնության ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև Թուրքիայում ռազմական կրթություն ստացող Ադրբեջանի քաղաքացիներ։
«Չենք մոռացել, չենք մոռանա, թույլ չենք տա, որ մոռացվի» միջոցառման շրջանակում մասնակիցները ծաղիկներ են դրել հրապարակում կանգնեցված Խոջալուի ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին։
Հիշատակի արարողությանը ելույթ են ունեցել Քեչիորանի քաղաքապետարանի ղեկավար Թուրգութ Ալթինոքը, Թուրքիայում Ադրբեջանի դեսպան Ռաշադ Մամեդովը, Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր, Թուրքիա-Ադրբեջան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Շամիլ Այրումը, Թուրքիա-Ադրբեջանի բարեկամության, համագործակցության և համերաշխության հիմնադրամի ղեկավար, պրոֆեսոր Այգյուն Աթթարը, Անկարայի համալսարանի ռեկտոր Նեջդեթ Ունիվարը և այլոք:

«Не забыли, не забудем, не дадим забыть» В Анкаре почтили память жертв Ходжалы
В столице Турции Анкаре на площади «Тюркского мира» прошла памятная церемония, приуроченная к 32-й годовщине Ходжалинского геноцида.
Как сообщает Report, в мероприятии, организованном совместно посольством Азербайджана в Анкаре и муниципалитетом района Кечиоран, приняли участие депутаты, дипломаты, представители общественности, а также граждане Азербайджана, получающие военное образование в Турции.
В рамках мероприятия «Не забыли, не забудем, не дадим забыть» были возложены цветы к памятнику жертвам Ходжалинского геноцида, установленному на площади.
На памятной церемонии выступили председатель муниципалитета Кечиоран Тургут Алтынок, посол Азербайджана в Турции Рашад Мамедов, депутат турецкого парламента, руководитель межпарламентской группы дружбы Турция-Азербайджан Шамиль Айрым, глава Фонда дружбы, сотрудничества и солидарности Турция-Азербайджан профессор Айгюн Аттар, ректор Анкарского университета Недждет Унивар.