Ադրբեջանն ու Պակիստանը խորացնում են ռազմական համագործակցությունը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության վարչությունում կայացել է Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության միացյալ շտաբի միջև տեղի է ունեցել ադրբեջանա-պակիստանյան աշխատանքային խմբի մակարդակով 10-րդ հանդիպումը։
Հանդիպմանը մտքերի հանգամանալից փոխանակում է տեղի ունեցել երկկողմ ռազմական համագործակցության ներկա վիճակի և զարգացման հեռանկարների, ռազմական կրթության և գիտության, օպերատիվ պլանավորման, համատեղ զորավարժությունների անցկացման և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։
Հանդիպման ամփոփիչ արձանագրության ստորագրումից հետո տեղի է ունեցել նվերների փոխադարձ հանձնման արարողությունը։

Азербайджан и Пакистан углубляют военное сотрудничество ФОТО
В Управлении международного военного сотрудничества Министерства обороны состоялась 10-я встреча на уровне азербайджано-пакистанской рабочей группы между Министерством обороны Азербайджанской Республики и Объединенным штабом Исламской Республики Пакистан.
На встрече состоялся обстоятельный обмен мнениями по текущей ситуации и перспективам развития двустороннего военного сотрудничества, по вопросам военного образования и науки, оперативного планирования, проведения совместных учений и по другим темам, представляющим взаимный интерес.
После подписания итогового протокола встречи состоялась церемония взаимного вручения подарков, было сделано фото на память.