Բաքվում ձերբակալվել է վանդալիզմի ակտ կատարած Ֆրանսիայի քաղաքացի
Ֆրանսիայի քաղաքացին ձերբակալվել է՝ Բաքվի մետրոյի պահեստարան մուտք գործելու և մի քանի վագոններ ներկելու միջոցով գույքը դիտավորյալ վնասելու համար։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, պարզվել է, որ 2024 թվականի մարտի լույս 30-ի գիշերը՝ Ավստրալիայի Համագործակցության քաղաքացի Պ.Հան Փոլը, Նոր Զելանդիայի քաղաքացի Իսմայել դե Սենտը և - Ֆրանսիայի Հանրապետության քաղաքացի Քլեր Տեգո Հյուգոն միտումնավոր վնաս են հասցրել պետական գույքին՝ ապօրինի մուտք գործելով «Բաքվի մետրոպոլիտեն» փակ բաժնետիրական ընկերությանը պատկանող պահեստարան։
Այս փաստի առթիվ ոստիկանության բաժնում քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով հարուցված քրեական գործով՝ հանցագործության դեպքի առթիվ Ֆրանսիայի Հանրապետության քաղաքացի Քլեր Տեգո Հյուգոն դատարանի որոշմամբ դատապարտվել է 3. ամիս ազատազրկման, մնացածի մասով միջոցներ են ձեռնարկվել, որոնք չեն ենթադրում ձերբակալություն։

В Баку арестован гражданин Франции, совершивший акт вандализма
Арестован гражданин Франции, проникший в депо Бакинского метрополитена, и намеренно повредивший имущество, покрасив несколько вагонов.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе МВД, было установлено, что в ночь на 30 марта 2024 года гражданин Австралийского Союза П.Хан Пол, гражданин Новой Зеландии Исмаэль де Сент-Квент и гражданин французской республики Клерк Тего Гюго умышленно причинили вред государственному имуществу путем незаконного проникновения в депо, принадлежащее закрытому акционерному обществу «Бакинский метрополитен».
В связи с наличием в деле состава преступления по уголовному делу, возбужденному по данному факту в Управлении полиции по соответствующей статье Уголовного кодекса, гражданин Французской Республики Клерк Тего Гюго решением суда был приговорен к 3 месяцам лишения свободы, в отношении остальных избраны меры, не предусматривающие ареста.