Սոցիում  09 Ապրիլի 2024 - 09:46
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը շնորհավորել է ադրբեջանական բանակի անձնակազմին՝ Ռամազանի տոնի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, շնորհավորական ուղերձում նշվում է, որ նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ պետականաշինության և բանակաշինության ոլորտում կատարված աշխատանքի շնորհիվ Ադրբեջանի հեղինակությունն աշխարհում էլ ավելի է բարձրացել, այսօր Ադրբեջանը դարձել է Հարավային Կովկասի առաջատարը, խաղաղության և կայունության երաշխավորը։
Շնորհավորական ուղերձում ընդգծվում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանունակության բարձրացման ուղղությամբ մեծ ձեռքբերումները, բանակում լայնածավալ բարեփոխումները, զինծառայողների ծառայողական և սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավումը, անցկացվող զորավարժությունները, հակառակորդի սադրանքների դեմ հակաահաբեկչական լայնածավալ հաջող գործողությունները էլ ավելի են ամրապնդել անձնակազմի հաղթական ոգին։
«Իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում ձեզանից յուրաքանչյուրին՝ դժվարին զինվորական ծառայության մեջ ցուցաբերած նվիրումի և անձնվիրության համար։ Շնորհավորում եմ ձեզ Ռամազանի տոնի առթիվ, մաղթում քաջառողջություն, երկար տարիների կյանք, նորանոր հաջողություններ անկախ ադրբեջանական պետությանը պատվավոր ծառայության մեջ»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում։

Закир Гасанов поздравил личный состав азербайджанской армии с праздником Рамазан
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов поздравил личный состав азербайджанской армии с праздником Рамазан.
Как сообщает Caliber.Az, в поздравлении отмечается, что благодаря работам, проводимым под руководством президента Ильхама Алиева в области государственного устройства и армейского строительства, авторитет Азербайджана в мире еще больше возрос, сегодня наша страна стала лидером на Южном Кавказе, гарантом мира и стабильности.
В поздравлении подчеркивается, что большие достижения в области повышения обороноспособности Азербайджана, масштабные реформы в армии, улучшение служебных и социально-бытовых условий военнослужащих, проводимые учения, успешные крупномасштабные контртеррористические операции против провокаций противника еще больше укрепили победоносный дух личного состава.
«Выражаю благодарность каждому из вас за преданность и самоотверженность в вашей нелегкой военной службе. Поздравляю вас с праздником Рамазан, желаю крепкого здоровья, долгих лет жизни, новых успехов в почетной службе независимому азербайджанскому государству», - говорится в поздравлении.