16 Ապրիլի 2024 16:49
Ադրբեջանը ուժեղ պետություն է, մի պետություն, որն ապավինում է սեփական ուժերին ու հնարավորություններին։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին ապրիլի 16-ին ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ ելույթ ունենալով Շիրվանի ոռոգման ջրանցքի հիմնարկեքի արարողությանը։
«Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում մենք լայնածավալ աշխատանք ենք տանում, որն աշխարհում նմանը չունի։ Եվ բնակելի շենքերը, ենթակառուցվածքային նախագծերը, ոռոգման նախագծերը, երկաթուղիները, թունելները, օդանավակայանները՝ ընդամենը երեք տարվա ընթացքում կատարված աշխատանքը ցույց է տալիս մեր պետության, մեր կառավարության ուժը և մեր պետության կամքը։ Իմ նշած բոլոր նախագծերը կիրականացվեն»,- նշել է պետության ղեկավարը։

ХРОНИКА  16 Апреля 2024 - 14:30
Азербайджан - сильное государство, государство, опирающееся на собственные силы, собственные возможности.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев 16 апреля в выступлении на церемонии закладки фундамента Ширванского оросительного канала.
«Мы выполняем в Карабахе и Восточном Зангезуре такие широкомасштабные работы, которые не имеют аналога в мире. И жилые дома, инфраструктурные проекты, оросительные проекты, железные дороги, тоннели, аэропорты – работа, проделанная всего за три года, показывает силу нашего государства, нашего правительства и волю нашего государства. Все упомянутые мною проекты будут реализованы», - отметил глава государства.