Ադրբեջանում կընդլայնվի էլեկտրամոբիլների օգտագործումը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Վարչապետ Ալի Ասադովի ղեկավարությամբ նախարարների կաբինետում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ Ադրբեջանի նախագահի 2024 թվականի մարտի 7-ի՝ «Էլեկտրաշարժիչներով տրանսպորտային միջոցների օգտագործումը խրախուսելու մասին» կարգադրություննից բխող միջոցառումների իրականացման վերաբերյալ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են նախարարների կաբինետից:
Նիստում քննարկվել են՝ էլեկտրամոբիլների օգտագործման և դրանց լիցքավորման կայանների ցանցի ընդլայնման, անհրաժեշտ ենթակառուցվածքների ստեղծման, ինչպես նաև ձեռներեցության սուբյեկտներին այդ աշխատանքներում ներգրավելու կանոնակարգերի բարելավման և այլ անհրաժեշտ հարցեր։

ПОЛИТИКА  17 Апреля 2024 - 20:06
В Кабинете министров состоялось заседание под руководством премьер-министра Али Асадова по реализации мер, вытекающих из распоряжения президента Азербайджана от 7 марта 2024 года «О поощрении использования транспортных средств с электродвигателями».
На заседании были обсуждены вопросы расширения использования электромобилей и сети зарядных станций для них, создания необходимой инфраструктуры, а также совершенствования нормативных правовых актов для привлечения к этим работам субъектов предпринимательства и другие необходимые вопросы.