Սոցիում  18 Ապրիլի 2024 - 13:46
Շաբաթ օրը՝ ապրիլի 20-ին, Բաքվի Գործադիր իշխանության նախաձեռնությամբ մայրաքաղաքում կանցկացվի շաբաթօրյակ, որին կմասնակցեն ինչպես բնակիչները, այնպես էլ ԳԻ-ի տարբեր կառույցների աշխատակիցներ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Բաքվի Գործադիր իշխանության մամուլի ծառայությունում, շաբափօրյակի ընթացքում կմաքրվեն ավտոբուսի կանգառները, ցուցափեղկերի ապակիներն ու կրպակները, ճաղավանդակները, ճրագակալները, եզրաքարերը, պողոտաներն ու փողոցները, ծաղիկներ կտնկվեն, կմաքրվեն հանրային տարածքները, կկազմակերպվեն ծառերի և այլ կանաչ տարածքների խնամք և այլն:
Բաքվի ԳԻ-ն դիմում է բոլոր քաղաքացիներին, մասնավոր և պետական կազմակերպություններին` խնդրանքով ակտիվորեն մասնակցել շաբափօրյակին և ավանդ ներդնել մայրաքաղաքի էկոլոգիայի բարելավմանը:

СОЦИУМ  18 Апреля 2024 - 10:04
В субботу, 20 апреля, по инициативе Исполнительной власти Баку в столице будет проведен субботник, в котором примут участие как жители, так и сотрудники различных структур ИВ.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Исполнительной власти Баку, в ходе субботника будут очищены автобусные стоянки, стекла ветрин и киосков, перила, фонарные столбы, бордюры, проспекты и улицы, посажены цветы, благоустроена и украшена общественная территория, оказан уход деревьям и другим зеленым насаждениям и т.д.
ИВ Баку обращается ко всем гражданам, частным и государственным организациям с просьбой принять активное участие в субботнике, внести свой вклад в улучшение экологии столицы.
На оживленной бакинской трассе строят новый переход Одно из самых опасных мест для пешеходов наконец исчезнет / ФОТО