17 Մայիսի 2024 10:27
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Անկարայում Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը։
Նա նաև հայտնել է, որ աշխատանքներ են տարվում Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղու ամբողջ հզորությամբ աշխատանքը վերսկսելու ուղղությամբ։
Էրդողանը նշել է, որ Թուրքիայի և Վրաստանի միջև համագործակցություն կա այլ կարևոր ենթակառուցվածքային և էներգետիկ նախագծերում։
«Թուրքիան և Վրաստանը, որպես տարածաշրջանի երկրներ, կշարունակեն համագործակցությունը Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության ուղղությամբ»,- ասել է նա։

Мирное соглашение, которое будет подписано между Азербайджаном и Арменией, является исторической возможностью.
Как передает АПА, об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в ходе совместной пресс-конференции с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе в Анкаре.
Он также сообщил, что ведутся работы по возобновлению работы железной дороги Баку-Тбилиси-Карс на полную мощь.
Эрдоган отметил, что между Турцией и Грузией существует сотрудничество в других важных инфраструктурных и энергетических проектах.
«Турция и Грузия, как страны региона, продолжат сотрудничество в направлении мира и стабильности на Южном Кавказе», - сказал он.