17 Մայիսի 2024 09:53
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը գտնվում է ԱՄՆ-ում։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այցի ընթացքում նախագահի օգնականը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Ջոն Բասի, Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի առաջին տեղակալ Յուրի Քիմի, ինչպես նաև ժողովրդավարության, աշխատանքի և մարդու իրավունքների հարցերով օգնական Ռոբերտ Ջիլքրիստի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունները, տարածաշրջանային և գլոբալ անվտանգության ոլորտում առկա իրավիճակը, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացն ընդգրկող հարցերի լայն շրջանակ։

Помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев находится с визитом в США.
Как сообщает Report, в рамках визита помощник президента встретился с заместителем государственного секретаря США по политическим вопросам Джоном Бассом, первым заместителем помощника госсекретаря по делам Европы и Евразии Юри Ким, а также помощником госсекретаря по вопросам демократии, труда и прав человека Робертом Джилкристом.
На встречах были обсуждены двусторонние отношения, текущая ситуация в области региональной и глобальной безопасности, а также широкий спектр вопросов, охватывающих процесс нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией.