Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքը դատապարտել է Հայաստանի ԱԳՆ նախկին ղեկավարի ելույթը
«Միջազգային քրիստոնեական համերաշխություն» ոչ կառավարական կազմակերպությունը, որն աչքի է ընկնում իր կրոնական արմատականությամբ և ադրբեջանաֆոբիայով, չարաշահել է ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի տարածությունը և հերթական հակաադրբեջանական միջոցառումն է անցկացրել։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ Արևմտյան Ադրբեջան համայնքի հայտարարության մեջ նշվում է, որ միջոցառմանը ելույթ ունեցած Հայաստանի նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը հավակնություններ է ներկայացրել Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության նկատմամբ։
«Մենք դատապարտում ենք ՄԱԿ-ի տարածությունների չարաշահումը կրոնական արմատականություն և ազգայնականություն քարոզող և տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման դեմ հանդես եկող տարրերի կողմից։ Կոչ ենք անում Հայաստանի կառավարությանը թույլ չտալ Օսկանյանի նման մարդկանց ապակառուցողական գործունեությունը, որոնք ոտնձգություն են անում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության դեմ»,- ասված է համայնքի հայտարարությունում։

Община Западного Азербайджана осудила выступление экс-главы МИД Армении
Неправительственная организация «Международная Христианская солидарность», отличающаяся своим религиозным радикализмом и азербайджанофобией, злоупотребила пространством Совета ООН по правам человека и провела очередное антиазербайджанское мероприятие.
Как заявили Caliber.Az в Общине Западного Азербайджана, выступивший на мероприятии бывший министр иностранных дел Армении Вардан Осканян выдвинул претензии на территориальную целостность Азербайджана.
«Мы осуждаем злоупотребление пространствами ООН элементами, пропагандирующими религиозный радикализм и национализм и выступающими против установления мира в регионе. Мы призываем правительство Армении не допускать деструктивной деятельности таких, как Осканян, которые посягают на территориальную целостность Азербайджана», - заявили в общине.