Եվրոպական խորհուրդը հայտարարել է Բրյուսելում Ալիև-Փաշինյան հանդիպման մասին
Մայիսի 22-ին Բրյուսելում կկկայանա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը, հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Եվրոպական խորհրդին։
Ինչպես հաղորդվում է, Շառլ Միշելը նաև դեմ առ դեմ ձևաչափով հանդիպումներ կանցկացնի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Նշենք, որ սա կլինի այս ձևաչափով երրորդ հանդիպումը։ Նախորդ հանդիպումները տեղի են ունեցել 2021 թվականի դեկտեմբերին և 2022 թվականի ապրիլին Բրյուսելում։

Европейский совет анонсировал встречу Алиева и Пашиняна в Брюсселе
22 мая в Брюсселе состоится встреча Президента Азербайджана Ильхама Алиева, председателя Европейского совета Шарля Мишеля и премьер-министра Армении Никола Пашиняна, передает в пятницу Trend со ссылкой на Евросовет.
Как сообщается, также состоятся встречи Шарля Мишеля c Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном в формате один на один.
Отметим, что это будет третья встреча в таком формате. Предыдущие встречи состоялись в декабре 2021 года и апреле 2022 года в Брюсселе.