«Սիրելի Շուշա» միջազգային մրցումներին կմիանա 80 մարզիկ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հայտնի է դարձել հեծանվորդների թիվը, ովքեր կմասնակցեն «Սիրելի Շուշա» հեծանվային սպորտի միջազգային մրցումներին, որը կազմակերպվել է երիտասարդության և սպորտի նախարարության, Ադրբեջանի հեծանվային սպորտի ֆեդերացիայի և Շուշայի պետական արգելոցի վարչության կողմից։
Նախարարության մամուլի ծառայությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ մրցաշարին, որը կտևի երկու օր, ընդհանուր առմամբ, կմասնակցեն 10 երկրներից 80 մարզիկներ։
Առաջին փուլը տեղի կունենա հուլիսի 9-ին և կանցկացվի Փիրալլահիի շրջանի «Ներեքենդ» զբոսայգու հարևանությամբ։ Այս փուլում հեծանվորդները կմրցեն 21 կմ անհատական մրցավազքում:
Երկրորդ փուլը տեղի կունենա հուլիսի 10-ին և կմեկնարկի Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայանից մինչև Շուշայի «Ղարաբաղ» հյուրանոց։ Մրցումային վերջին օրը մարզիկները ուժերը կփորձեն 71 կմ հեռավորության խմբային փոխանցումավազքում։

80 спортсменов присоединятся к международному соревнованию «Дорогая Шуша»
Стало известно количество велосипедистов, которые примут участие в международном соревновании по велосипедному спорту «Дорогая Шуша», организованном Министерством молодежи и спорта, Федерацией велосипедного спорта Азербайджана и Управлением государственного заповедника города Шуша.
Как сообщили Report в пресс-службе министерства, в общей сложности в турнире, который продлится два дня, будут бороться до 80 спортсменов из 10 стран.
Первый этап состоится 9 июля и пройдет в Пираллахинском районе возле парка «Нерекенд». В этом раунде велосипедисты будут соревноваться в индивидуальной гонке на 21 км.
Второй этап состоится 10 июля и будет стартовать от Физулинского международного аэропорта до гостиницы «Карабах» в Шуше. В последний день соревнований спортсмены попытают свои силы в групповой эстафете на дистанции 71 км.