Ավարտվում է Լաչին քաղաքը շրջանցող նոր մայրուղու շինարարությունը
Լաչին քաղաքը շրջանցող ճանապարհի կառուցումը Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջաններում պետության ղեկավարի հանձնարարությամբ իրականացվող ճանապարհային ենթակառուցվածքային նախագծերից է։
Ադրբեջանի Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալության մամուլի ծառայության ղեկավար Անար Նաջաֆլին Caliber.Az-ին հայտնել է, որ ճանապարհի շինարարությունը մոտենում է ավարտին։
«Շինարարական նորմերի և կանոնների» համաձայն՝ ասֆալտբետոնե ծածկ է տեղադրվում, հորիզոնական ճանապարհային գծանշումներ են կատարվում այն հատվածներում, որտեղ ավարտվել են ասֆալտապատման աշխատանքները, տեղադրված են ճանապարհային նշաններ և պաշտպանիչ ցանկապատեր։
Ճանապարհի 22-րդ կիլոմետրում ավարտվել է 149,5 մ երկարությամբ և 13,5 մետր լայնությամբ քառակար կամրջի կառուցումը, ինչպես նաև բետոնե խրամուղիների կառուցումը և այլն։
Շինհրապարակ է ներգրավվել անհրաժեշտ աշխատուժ և տեխնիկա՝ ճանապարհի շինարարությունը մոտ ժամանակներում ավարտելու համար։

Завершается строительство новой автодороги в обход города Лачин
Как сообщил Caliber.Az руководитель пресс-службы Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Анар Наджафли, строительство дороги подходит к концу.
В соответствии со «Строительными нормами и правилами» укладывается асфальтобетонное покрытие, на участках, где завершены работы по асфальтированию, наносится горизонтальная дорожная разметка, устанавливаются дорожные знаки и защитные ограждения.
На 22-м километре дороги завершено строительство четырехарочного моста протяженностью 149,5 метра, шириной 13,5 метра, а также строительство бетонных кюветов и др.
На стройку привлечена необходимая рабочая сила и техника для завершения строительства дороги в ближайшее время.