Անար Ալեքպերովը հանդիպել է Վատիկանի պաշտոնական ներկայացուցչի հետ
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Անար Ալեքպերովը հանդիպել է Սուրբ Աթոռի Արևելյան եկեղեցիների միաբանության պրեֆեկտ, կարդինալ Կլաուդիո Գուջերոտիի հետ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի և Վատիկանի ներկայիս հարաբերությունները, Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակներում իրականացվող նախագծերը։
Կլաուդիո Գուջերոտտին բարձր է գնահատել Վատիկանում Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի նախագծերը և խնդրել Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի անունից հատուկ շնորհակալություն հայտնել հիմնադրամի նախագահ Մեհրիբան Ալիևային մշտական աջակցության համար։
Հանդիպմանը հատուկ նշվել է Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի կողմից Վատիկանի կատակոմբների վերականգնումը, Վատիկանի թանգարանի և Առաքելական գրադարանի հետ նրա սերտ համագործակցությունը, արխիվային ձեռագրերի թվայնացումը, Վատիկանի հնագետների ճանաչողական այցերը Ադրբեջան՝ պատմական և կրոնական հուշարձանների վերականգնման նպատակով։ Ընդգծվել է ապագայում նոր նախագծերի իրականացման կարևորությունը։