AnewZ միջազգային հեռուստաալիքը վավերագրական ֆիլմ է պատրաստել Ռուբեն Վարդանյանի մասին
AnewZ միջազգային հեռուստաալիքը վավերագրական ֆիլմ է նկարահանել Ռուբեն Վարդանյանի ֆինանսական խարդախության մասին։
Report-ի փոխանցմամբ՝ հեռուստաալիքը մամուլի ասուլիս է անցկացնում՝ նվիրված Ռուբեն Վարդանյանի ֆինանսական խարդախության և քաղաքական գործունեության մասին պատմող The Oligarch's Design վավերագրական ֆիլմին:
Ռուբեն Վարդանյանը մեղադրվում է Ադրբեջանի դեմ ծանր հանցագործություններ կատարելու մեջ։ Վավերագրական ֆիլմը մանրամասնորեն ներկայացնում է նրա ուղին՝ Ռուսաստանի ֆինանսական վերնախավում գործունեությունից մինչև Ղարաբաղում քաղաքական գործընթացներին նրա ներգրավվածությունը։
Հատուկ ուշադրություն է դարձվում Վարդանյանի գործունեությանը «Troyka Laundromat»-ի շրջանակներում, որը ներկայացված է փաստերով և հետաքննչական նյութերով։ Ֆիլմում նաև լուսաբանվում է նրա ազդեցության, ֆինանսական կապերի և գործունեության այլ ասպեկտներ։
Մամուլի ասուլիսում AnewZ հեռուստաալիքի տնօրեն Ռուֆաթ Համզաևը նշել է, որ ֆիլմի վրա աշխատանքները սկսվել են այս տարվա հունվարին։