Առողջապահության նախարարությունը Pfizer-ի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է նոր պատվաստանյութերի ներդրումը
Ադրբեջանի առողջապահության նախարարությունում տեղի է ունեցել հանդիպում՝ Կովկասի, Կենտրոնական Ասիայի և Մոնղոլիայի մասնաճյուղի ղեկավար, Դմիտրի Կոզենկովի  գլխավորած Pfizer ընկերության  ներկայացուցիչների հետ:
Այս մասին Caliber.Az-ին տեղեկացրել են Ադրբեջանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության մամուլի և հաղորդակցության բաժնից:
Հյուրերին ողջունելուց հետո, առողջապահության նախարար Թեյմուր Մուսաևը նշել է, որ կորոնավիրուսի համավարակի ժամանակ մեր երկրում օգտագործվել են 4 հայտնի ընկերությունների պատվաստանյութեր: Նախարարը նաև ընդգծել է, որ Pfizer-BioNTech-ի կողմից արտադրված պատվաստանյութը դրանցից մեկն էր։
Թեյմուր Մուսաևը նշել է, որ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) Pfizer-BioNTech պատվաստանյութը ներառել է արտակարգ օգտագործման համար հաստատված դեղամիջոցների գրանցամատյանում։ Հանդիպման ընթացքում նաև ընդգծվել է, որ Առողջապահության նախարարությունը պատրաստ է քննարկել Ադրբեջանում այլ պատվաստանյութերի ներդրումը, որոնք կարևոր են երկրի բնակչության առողջության համար։
Հանդիպմանը Pfizer-ի՝ Կովկասի, Կենտրոնական Ասիայի և Մոնղոլիայի մասնաճյուղի ղեկավար Դմիտրի Կոզենկովը ընդգծել է, որ համավարակի սկզբից ի վեր Ադրբեջանը այն քիչ երկրներից մեկն է, որը ընտրել է իր սեփական ուղին COVID-19 համավարակի դեմ պայքարում: