Բայրամով. ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունները կշարունակեն բազմակողմանի խորանալ
Ապրիլի 4-ին լրանում է Ադրբեջանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 33-րդ տարեդարձը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունից, այս առիթով Ադրբեջանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը և ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը շնորհավորական նամակներ են փոխանակել։
Ներկայացնում ենք ԱՀ արտաքին գործերի նախարարի նամակի տեքստը.
«Այսօր դաշնակցային փոխգործակցությունը, որը բնութագրվում է ինտենսիվ երկկողմ շփումներով, շարունակում է արդյունավետորեն ամրապնդվել: Դրա վառ օրինակն է ապրանքաշրջանառության կայուն աճը, պայմանագրային-իրավական բազայի ընդլայնումը, ինչպես նաև համատեղ նախագծերի ու նախաձեռնությունների հաջող իրականացումը։
Անշուշտ, արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների գծով սերտ համագործակցությունը նպաստում է դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդմանը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակում:
Համոզված եմ, որ ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունները կշարունակեն համակողմանի խորանալ և լրացվել նոր բովանդակությամբ՝ ի շահ մեր պետությունների և ժողովուրդների»,- ասված է նախարարի նամակում։