Խաչատուրյանը խոսել է Ադրբեջանին և Նախչըվանին կապող ճանապարհի բացման կարևորության մասին
Սյունիքը (Զանգեզուր - խմբ.) կդառնա Հայաստանի հետագա զարգացման դարպասը։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, գրում է News.am-ը։
«Եթե մենք կարողանում ենք բացել Սյունիքի (Զանգեզուր-Խմբ.) դարպասները, ես նկատի ունեմ 43 կմ–ի հնարավորությունները, ուրեմն իսկապես վստահ եղեք, որ ապագան զարգացման առումով շատ մեծ հնարավորություններ է տալու մեզ։
Խաղաղության խաչմերուկը շատ լավ է ընկալվում միջազգային հանրության կողմից։ Բոլորի համար շատ գրավիչ ու տեսանելի է։ Շատ մեծ հայտնագործություն չենք արել, բայց այն իրականությունը, որ կա, սեղանին ենք դնում,  նաև պատկերավոր ներկայացնում ենք այդ հնարավորությունները, հասկանում ենք, թե ինչքան կարևոր է այս 43 կմ–ն և Սյունիքը (Զանգեզուր-Խմբ.)։
Մեր նպատակն է, որ ամենամոտ ժամանակներում խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրենք»,– նշել է ՀՀ նախագահը Սյունիքում (Զանգեզուր-Խմբ.) կայացած խորհրդակցության ժամանակ։