Բաքուն և Բրատիսլավան ստորագրել են մի շարք կարևոր փաստաթղթեր
Դեկտեմբերի 9-ին, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի Սլովակիայի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակներում՝ երկու երկրների միջև ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր։
AZERTAC-ի  փոխանցմամբ՝ ստորագրվել են հետևյալ փաստաթղթերը՝
- «Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Սլովակիայի Հանրապետության արտաքին և եվրոպական գործերի նախարարության միջև՝ հյուպատոսական ոլորտում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր»։
- «Ադրբեջանի Հանրապետության սննդի անվտանգության գործակալության և Սլովակիայի Հանրապետության պետական ​​անասնաբուժական և սննդի վարչության միջև՝ կենդանիների առողջության և սննդի անվտանգության ոլորտում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր»։
- «Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության և Սլովակիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության միջև՝ համագործակցության վերաբերյալ մտադրության  մասին արձանագրություն»։
- «Ադրբեջանի Հանրապետության մշակույթի նախարարության և Սլովակիայի Հանրապետության մշակույթի նախարարության միջև՝ փոխըմբռնման մասին հուշագիր»։
- «Փոխըմբռնման հուշագիր՝ Ադրբեջանի Հանրապետության փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործակալության և Սլովակիայի Հանրապետության առևտրաարդյունաբերական պալատի միջև»։